Відмінне харчування

У нашому таборі передбачене п’ятиразове харчування дітей. Меню складається відповідно до вимог діючого законодавства щодо дитячого харчування. Наше меню досить різноманітне і включає в себе усі корисні для дітей групи продуктів: багато овочів, фруктів, молочних та молочнокислих продуктів, м’яса, риби, яєць, зернових тощо. Усі продукти, які постачаються до табору, проходять суворий відбір та контроль — за цим слідкує особисто власник табору.

Приклад меню на день:

Сніданок: каша манна молочна з родзинками, оладки з медом, бутерброд з маслом та твердим сиром, какао.

Обід: салат овочевий, борщ з м’ясом та сметаною, піджарка теляча, каша гречана, хліб, сік.

Надвечірок: солодощі, фрукти.

Вечеря: риба смажена, картопля відварена, огірок свіжий, бутерброд з маслом та ковбасою, чай з лимоном.

Підвечірок: булочка, йогурт.

Меню із дотриманням усіх вимог до дитячого харчування складає технолог. Меню обов’язково затверджується і регулярно перевіряється Держпродспоживслужбою та іншими органами на предмет калорійності, поживності, насиченості всіма необхідними групами продуктів. Крім того, наші кухарі готують дійсно смачно.

На жаль, чинні норми харчування в таборах подекуди не відповідають не тільки вимогам сучасності, а й здоровому глузду. Але їх виконання ретельно перевіряється різними контролюючими організаціями. Крім того, існує цілий ряд дивних заборон: приміром, нам заборонено готувати омлети, смажену картоплю, млинці з начинкою тощо. Можливо, в інших таборах дітям траплялися ці страви, але нас надто суворо перевіряють, щоб ми могли собі дозволити відступити від норм і заборон.

Незважаючи на усі ці рамки і обмеження, ми забезпечуємо дітям повноцінне і смачне харчування. Це і перші страви, і каші, риба, м’ясо, овочі, фрукти тощо. Ми також намагаємось урахувати смаки дітей.

Приміром, за нормами харчування необхідно, щоб дитина споживала 500 г молока та кисломолочних продуктів на добу. Отже, тут не обійтися без молочних каш. Щоб було смачніше, ми додаємо в каші родзинки чи курагу, а ще, якщо на сніданок у меню – молочна каша, то до неї обов’язково подаються оладки, сирнички чи запіканка, а також бутерброд. Отже, дитина просто не може залишитися голодною, навіть якщо не дуже полюбляє кашу.

Будь ласка, поясніть дитині, що табірна їдальня – це заклад громадського харчування, і ми не можемо готувати кожній дитині окремо, за її побажаннями!

На кожну групу продуктів у табору є кілька постачальників, які жорстко конкурують між собою. Тому при найменшій підозрі щодо якості продукту, наші працівники негайно повертають його назад і замовляють цей продукт в іншого постачальника.

Табір «Буковинське орлятко» є приватною власністю, і це дає нам змогу диктувати свої умови. За якістю продуктів слідкує особисто власник табору, і за останні роки нам вдалося завоювати дуже серйозну репутацію: постачальники чітко знають, що сюди везти неякісні продукти немає сенсу – номер не пройде.

Для забезпечення дітей питною водою у житлових корпусах на кожному поверсі встановлюється кулер або диспенсер з водою, яка постійно доставляється в табір у бутлях. Жодних обмежень питного режиму не існує. Біля кулерів завжди є одноразові стаканчики.